2revus h2ired ja rohud. 27.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere lp.Dr.Ennet.Yritan teha lyhidalt.Aastate jooksul olen ma l2bi elama pidanud ikka igasugust jama.Olen ka v6tnud igasuguseid ravimeid,mis arst on kirjutanud,aga minumeelest pole ykski neist andnud mingeid erilisi tulemusi.On kyll olnud paremaid aegu aga alati on haigus tagasi tulnud.Niisiis ma kannatan p6hiliselt 2revus h2irete all ja on olnud v2ga tugevaid paanika hoogusid.Seoses viimase ylitugevate paanikahoogudega(1 p2eval)Tulid ka 2revushood tagasi,nyyd siis juba umbes 2 aastat.Minu symptomid-2revus, sageli v2ga tugev,pitsitus tunne kurgus ja kaela ymber,pea on ebaselge jne.Tegelikult tahaksin teilt n6u kysida rohtude suhtes.Praegu v6tan Remeroni(15 mg)yle aasta juba ja vajadusel Rivotrili 1/4 tabletti.Kuna olen praegu Iirimaal saan oma arstiga kokku alles mai kuus.Tahaksin teada ka m6ne teise arsti arvamust.Kas on remeronist m6nda paremat ravimit(miks see 2revus ei kao)Ma pole kyll mingi arst aga minumeelest ebanormaalse 2revuse ajal peab ju ajus midagi toimuma,et see tekib,peab ju olema mingi rohi ,mis selle 2ra v6tab.See Rivotril teeb kyll tunde heaks aga see ju kaob,seda tabletti v6tan t6esti kui on halb,aga kahjuks on seda ysna tihti,on kyll j22nud nii neli p2eva ja kaks ning yks p2ev vahele aga see pole ju normaalne.Teen ka m6ningaid m6tte harjutusi.Ad-sid ma ei pelga aga see rivotril teeb murelikuks,kuidas aru saada kui on n2iteks s6ltuvus.Mis teie arvate ytlusest(kui on halb,siis kannatada ei tohi)On m6ned arstid oelnud.Heakyll seekord rohkem teid ei tylita,loodan,et saate aega vastata.Lugupidamisega.Anno.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on kehakaal. Remeroni annus võib ka kuni 30mg olla. Remeroni antakse unehäirete kaasnemise korral, ka energeetiliste probleemide korral. Edukalt võib kasutada (vastavalt näidustustele) ka teisi AD.
Printsiip: a) põhiravimiks, olemuslikuks on AD (sobiv valikult ja annuselt), b) abivahend, nn kiirabi e hoo leevendamiseks siis trankvillisaatorid.
c) ja muud tegemised: põhjuse leidmine, kõrvaldamine, relax-harjutused, et "auru" välja lasta, "karastus-harjutused," et hing, vaim, keha ja sotsiaalne esinemisvõimekus edeneks, oleks treenitud ja tugevam. Uue hoiaku kujundamine. F. Nietzsche ütleks - väärtuste ümberväärtustamine.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet