Kaua peab ootama,et rohi mõjuma hakkaks? 22.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Alustuseks soovin Teile rahulike jõule ja edukat uut aastat.
Olles tarvitanud umbes 3nädalat Zolofti50,ei läinud mu enesetunne kuigi palju paremaks,vahepeal oli üks kurb sündmus ka (sõbranna ootamatu surm)Arst arvas,et peaks annust suurendama ja tõstis 100 peale.Olen tänaseks võtnud suuremat annust 8 päeva,aga enesetunne on ikka halb.Öösiti ei saa eriti magada,hingata on raske,hommikul kui üles ärkan on kohutav hirmutunne,keha hakkab värisema.Eriti halb on hommikuti.Liigun küll iga päev värskes õhus.Äkki minu organism ei talugi seda rohtu või võtab see mõjuma hakkamine tõesti pikemat aega ja närveerin ilmaaegu.
Tänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arsti juures käimine peab juba positiivselt mõjuma. Arstirohi peab seda positiivsust veelgi suurendama. Rohu toime ei ole muidugi niivõrd kiire, nagu mõne mehe aktsia-rikastumine. Aga nädala-poolteise möödudes on vajalik küll juba tunduvat tevise edenemist märgata.
Annuse suurus sõltub häire iseloomust, sõltub Teie kehakaalust. 50 mg on hea ja mõnel juhul 100 mg on ka hea.
Pidage nõu ravitohtriga.
Ainult arstirohi ei ole imerohi. Imerohi on Teie harjutamine, organismi edendamine e treenimine (keha-vaim-hing), enda sotsiaalne arendamine (erialal edenemine, rolli-mängu meisterlikkus).
Veelgi tähtsam - leida Ise-Olemise-Eluviis ja seda edendada. Kasvada oma andekuse mäeahelikul.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet