Kas on paanikahäire? 19.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 54.a. naine.Peale autorehvide vahetamist sõites tundsin ,et auto läheb ümber.Käisin autoteeninduses,kokkujooks oli vale,tehti korda.Autol on kõik korras. Kuid peale selle on tekkinud hirm autoga sõita,kuigi pean iga päev sõitma tööle 25.km,bussiliiklus 2korda päevas.Ei sobi tööajaga.Ja ka paremale pöörates pean hästi aeglase käiguga sõitma. Olen aastaid sõitnud,kuigi siis mitte iga päev,kuid niisugust hirmu auto sõidu ees pole tundnud.Käisin neuroloogi juures,kirjutati Xanax`it,olen nädal võtnud.Olen käinud massaažil,kuid siiani ei ole aidanud.Mida pean tegema,et sellest tundest üle saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaadake minu varasemaid soovitusi. Tehke soovitatud harjutusi.
Kui omal jõul "välja ei vea," siis tulege vastuvõtule.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet