Kohanemisraskused 06.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei tea, kas see on psühholoogi, psühhoterapeudii või psühhiaatri rida, aga kas see on normaalne, et mõnel inimesel on kohanemisvajadus suurem kui teistel? Jutt käib minust. Kohanen väga aeglaselt uute inimestega ja uute kohatdega ja olukordadega ja olen jube kodulembene. Olen 34 ja elan vanematega koos veel. Kuidagi raske on uusi tutvusi sõlmida ja meeste suhtes olen häbelik. Teistel eakaaslastel on juba lapsed teismeeas, aga mina nagu ikka samas seisus.Mõtlesin, et äkki pole õiget kohanud lihtsalt, aga kuidagi kardan, et äkki on viga minu aeglases kohanemisvõimes. kas on mingeid soovitusi või vajaksin mingit ravi? Näen kuidagi noorem välja ka, kui olen ja need mehed, kes ea poolest võiks sobida, tunduvad kuidagi liiga vanad.

Maria (34)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas vanemate koos või eraldi elada, selles pole küsimus. Küsimus on selles, et kas elate ISESEISVALT või olete vanematest sõtuv, tõmmata-tõugata nagu 14-15 aastane Tüdruk.
Esiteks, iseseisvus. Teiseks, suhtlemine edeneb ja areneb vaid suheldes. Siis tekivad tutvused ja pärast mõningaid "tagasilööke" leiate ka selle õige.
Meeldivat suhtlemist ja "tagasilöökidest" rõõmsat õppimist!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet