hamba arsti foobia 05.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
mida teha siis kui inimene kardab hamba arsti nagu tuld. kas näiteks hüpnoosiga ei saaks seda foobiat ravida.
estlander

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Tulekustutiks" on regulaarne hambatohtri juures käimine - hambad ei saagi siis "hulluks" minna.
Tänapäeval on hambatohtril niivõrd head rohud, et valu ei tunnegi ja ei tohigi tunda. Öelda, et kardan ja ta siis annab selle vajaliku rohu.
Hüpnoosi siin küll keegi tegema ei hakka.
Üldine tervis korda, siis on ka hambad terved.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet