antidepressandid ja veri 01.12.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen juba 6 kuud kasutanud Remeroni. Kuu aega tagasi pöördusin arsti poole kõhuvaludega. Mingit põhjust selleks ei leitud. Saadeti Tartu Valukeskusesse uurinutele, kuhu saan vastuvõtule nädala pärast.Avastati ainult, et mul on väga madal trmotsüütide arv (86). Kas antidepressandid võivad mõju avaldada verekoostisele? Kui kaua tohiks ravimit kasutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete seda rohtu piisavalt kaua võtnud ja ainuüksi seetõttu lõpetaksin selle võtmise. Remeron võib mõnikord (aga ei pruugi) kestva kasutuse korral mõjutada vere näitusid.
Käige uuringutel, saate sealt vajalikke soovitusi.
Mida ravisite Remeroniga? Selle raviks kasutage nüüd muid tervisliku eluviisi võimalusi, vajadusel teisi ravimeid.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet