Kas uuest rohust ? 22.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr.Ennet,
Kirjutasin Teile mõni aeg tagasi sellest,et raviarst vahetas üleöö ühe AD (remeron15),teise AD (sertral50)vastu.Nüüd on vaevama hakanud kõrvetised kurgus,mille peale on kurk väga valusaks jäänud,samuti ajab maomahla üles.Käisin ka kurguarsti juures,kes vaatas kurku ja arvas ,et kurk on sellepärast valus,et maomahl ärritab kurku,olen nüüd ainult keedetuid asju söönud,vältinud igasuguseid hapusid-rasvaseid sööke,aga ikka on kurgus kõrvetised.Palun öelge kas selline asi võib olla tingitud uuest rohust(rohu vahetusest),olen tänaseks võtnud uut rohtu 7 päeva,homsest peaks annust suurendama.Eile ostsin apteegist kõrvetiste vastu rohtu Ranisan,aga vaevused on ikka alles.Kas tohin ikka seda Sertrali selliste vaevuste korral edasi võtta,või on see mööduv nähe?
Oma raviarstile lähen alles kahe nädalapärast ,seepärast oleks Teile väga tänulik kui oma arvamust avaldaksite.
Tiina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sertraliini-rea rohud võivad anda düspeptilisi kaebusi. Kas ka mõnede toitude tarvitamisel maoga probleemid? Tegemist võib olla ka seni täheldamata refluks-häirega. Asi vajab uurimist. Sertraliini kõrvaltoime olemasolul ei ole muude toitude kasutamisel probleeme. Sertraliini ärajätmine annaks selgust. Kuna Ranisan probleemi ei lahenda, siis täpsustage ravitohtriga probleemi olemus.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet