Töövõime vähenemine 06.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tundsin et olen ületöötanud ja otsustasin rutiinist välja saamiseks Eestist ära sõita. Olin ära kuu aega,algul olin kohutavalt õnnelik,kuid nüüd on olukord justkui veel hullem.Ei suuda keskenduda tööle(olen vabakutseline). Pere liikmed kes minust sõltuvad, loodavad minu peale, aga ma ei suuda end tööle sundida.Võin tundide kaupa lihtsalt oleskleda.On tekkinud rahaprobleemid. Kui suudaksin jätkata töötamist,oleks kõik korras.Proovisin uusi töid,kõik tundub igav.Tahaksin ainult süüa ja magada, aga kui söön, tekib iiveldus,olen kaalust alla võtnud.Ei taha inimestega suhelda,tegemata töö vaevab.Olen naine,pensionieelik,mittesuitsetaja ja praktiliselt täiskarsklane.Kas peaksin psühhiaatri poole pöörduma ravimite saamiseks,või haiglaravile?Ravimeid ei ole kunagi saanud võtta,kõht hakkab valutama. Ootan lootusrikkalt Teie vastust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lühidalt - depressioon ja töö- ning puhkerežiimi häire. Saab ravida ambulatoorselt. Haiglaravi vaja ei ole.
Pöörduge psühhiaatri poole.
vt. eelnevaid soovitusi ja leidke endale sobivaid.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet