psühhikahäire-mis see on? 27.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr.Ennet!

Lugedes Teie vastuseid abivajajatele ,mainite korduvalt Taarat!
Eeldan,et see on eestlaste jumal?
Kas võib sellest järeldada,et usute nähtamatut-üleloomulikku?
Kuidas suhtute patsientidesse,kellel kogemused teispoolsusega(vaimumaailmaga)?
Kas need on kõik nn.psühh.diagnoosiga kliendid-patsiendid?
Mida arvate Piibli õpetustest(3.Moosese 19:31,20:6,27, 5Moosese 18:11,12, 5Moosese18:10-12,Efeslaste 6:12),kus keeld hoiduda ebajumalate,nõidade,ennustajate,ravitsejate,selgeltnägijate,spiritismi jne.eest,sest see on ohtlik vaimsele ja füüsilisele tervisele(deemonlikud jõud).Kas teie aktsepteerite neid jõudusid,või lähevad need inimeste paranormaalsed kogemused kõik mingi tähe ja numbrikombinatsiooni alla?
Kas usute,et on olemas kurjad(kurjuse) jõud,mis panevad inimest käituma enda tahte vastaselt?Kas kõik need patsiendid saavad diagnoosiks skisofreenia?
Piibel räägib üllatavalt palju spiritismist,maagiast ning sellega seonduvast ning hoiatab,hoiatab!Seega on need "kahjurid" ju olemas!
Kas Teie jaoks on need luulud,meelepetted-psühhikahäired?
Võibolla siiski reaalsed rünnakud??
Olen siiralt huvitatud Teie seisukohast ning see ei ole kuidagi provokatiivne lähenemine asjale,vaid SIIRAS HUVI!

Ootan väga Teie arvamust!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu nädal jaguneb tasa-targu eri tarkustele eri päevadel eri regioonide-ajastute tarkadele:
E - Jaapani jt. mõtte-targad, T - Hiina Lao, Konfutsius jt., K - India Budda, hinduism jt., N - Taara, R - Allah ja Mohammad, islamitargad, L - VT prohvetid, antiik, P - UT ja kaasaegsemad mõtte-targad.
Olen koolituselt arst ja spordiarst, töötanud aastaid psühhiaatrina, seega näen nii religiooni-praktikas/teoorias ikkagi ka psühholoogilisi registreid. Sobivad need õpetused miljonitele - järelikult tarkuseiva on seal vägev.
Uku Masing õpetas ka, et vajame uut sünteesi: ajalise-ajatu, lõpu-lõputu ja ka nn teispoolsuse küsimustes. Ja abiks siin religioosne ekstaas. (vt. A. Hiob "Uku Masingu religioonifilosoofia põhijooned" - Dissertationes Theologiae Universitatis Tartuensis - Tartu 2000).
Teoloogiline "noodivõti" aitab meid uutele intuitsiooniradadele, aga sellele peab eelnema ratsionaal-teaduslik mõtte-noodistiku ja elukogemuse praktika, keha-vaimu-hinge koolitus ja treening.
Haiguste diagnoos ei sõltu mitte ilmalikest või siis teoloogilistest mõtetest vaid nende suhte-vahekorrast isikuga.
Ka Taara Teid avitab!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet