paastumine antidepressandikuuri ajal 19.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Tahaksin paastuda nädal aega, aga kas seda võib teha antidepressandi kuuri ajal? Nimelt tarvitan Seroxati juba pool aastat ja ravikuuri lõpetada ei või.

Ootan vastust! Aitähh! Kristiina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline noorus (vanus)? Millisel eesmärgil paastuda? Kes soovitas või peab seda vajalikuks? Milline on töö-/õpikoormus? Miks nädal, aga mitte kuus või siis kaheks päeva? See igal juhul alustajale palju!!!
Esmakordset paastu ma üle päeva-poolteise ei soovita. Mida noorem, seda lühem. Vedelikku juua, värskes õhus liikuda. Nõrkuse korral mitte "vägistada" kangekaelselt seda paastu edasi.
Kas spordi-aktiivsust on? Kui seda ei ole, siis alustada sellest, alustada kergest trennist. Paastuda jõuab alati.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet