Ad-dest 17.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas ma saan aru, millal vajaksin AD-de abi? Mul on üsna murelik ajajärk hetkel ja üks tohtrist sugulane arvas, et äkki peaksin antidepressante võtma. Mina aga ei tahaks. Ma üldse tarbin vähe rohtusid, sest kui külmetuse puhul on parimad asjad kuum tee, mesi, küüslauk, soe vann jalgadale, siis arvan, et murehetkedele annab aeg arutust, kui just enda võimuses pole asjade kulgu muuta. Usun, et homme on ikka parem, kui eile. Ega see ei kõla ju lapsikult? Arvan ise, et AD-dest kasulikum on värske õhk, jalutuskäik looduses, millel on ju igal aastaajal oma ilu, ujumine, sport (eriti kui saab lemmikspordialaga tegeleda), sõbrannad, kellega koos on hea ja saab naerda, mõni hea üheskoos vaadatud komöödiafilm. Kas mulle on ikka AD-d vaja? magan öösel hästi, suudan teha igapäevatööd + õppida ja olla toeks veel ka mõnedele sõbrannadele nende muredes kuigi see seisneb tihtilugu vaid nende ärakuulamises. Mina praegu rohtu ei võtaks. Või mis teie arvate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke neist headest mõtetest iga päev vähemalt kahte praktiliselt ja kõik hakkab peatselt hästi laabuma. AD on vaja siis, kui muude harjutuste tegemiseks vaimujõudu ei jätku. Teil on. Tegutsege. AD-d, eelneva põhjal tundub, Te ei vaja.
Vaadake Taevatähti ja Kuud ja kohalikud murekesed muutuvuad kosmiliste mõõõõdete juures veelgi väiksemaks. Ja Kosmiline Rõõm hakkab Teid meeldivalt paitama. Tore on ka vankrisõitu teha, Seal ju nii Suur- kui ka Väike-Vanker rõõmusõitudeks ootamas.
Vaat nii ma arvan!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet