Ärevus ja põiehäired 15.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, Doktor!
Teie vastuseid on alati nii lohutav-kosutav lugeda, olen Teile varemgii esitanud küsimusi paanikahoogude kohta.
Nüüd tahaksin aga rääkida absoluutselt teisel teemal. Nimelt augusti alguses hakkas mul imelik põieprobleem, ajas kohutavalt hädale. Käisin oma kümme korda arstide juures, tehti vere- ja pissiproove ning ultraheli, kõik väideti korras olevat, ühtegi pisikut ei leitud, põletikku ka mitte. Kogu aeg käisin pissil, aga valusid ei olnud. Nüüd on aja jooksul leevenenud see mure, jõin ühte taimeteed ja võtsin ka igaks juhuks - arst ütles, et vaatame, kas aitab - 10 päeva antibiootikume. Vahepeal oli tõesti kergem. Nüüd tunnen jälle, et hakkab pihta, aina häda, sellega kaasneb ka värisemine, külmatunne, ärevus (et mis nüüd jälle?). Palavikku ei ole, haige ei ole. Kuna kõik neeru- ja põieuuringud said tehtud, siis ei oska enam tõesti muud öelda, kui et närvid.
Doktor, palun, mida ma teen, kuhu ma lähen, kes aitaks, ma ei saa elada nii, et kogu aeg pean pissil käima!? (Elus varem pole sellist muret olnud, kuigi närvidest tingitud probleeme on elu jooksul igasuguseid olnud. Olen 41-a naine.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui sisetohtrid-kuseteede spetsialistid ei leia, kui suguelulisi nakkusi ei ole, siis soovitaksin tritsüklilisi AD-te, näiteks, Saroten (Amitritylinum).
Teie kehakaalu ei tea. Tabletid 10 ja 25 mg, on ka suuremaid.
Tablett õhtul.
Sellest alustage.
Psühhiaatri vastuvõtul saab täpsemalt soovitada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet