sundmõte? 06.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

viimased ajad on üldse keerulised, suhted naistega sõpradega, palju pettumisi. enesehinnang on läinud madalaks. viimstel kordadel kui olen tarvitanud alkot, on tekkinud mingid vastikud vägivalla mõtted, et annaks peksa kellegile.... kaineks saades on nende mõtete pärast masekas(õnneks pole ma midagi paha teind).
ja seda kartust tugevdab ka see et tegelen poksiga. ma ei tee seda ala sellepärast et kellegile peksa anda, vaid oma tervise ja vabaaja huvides.
olen muidu 23a mees ja elu on prääga suht segases seisus.
lähem eesmärk oleks kindlasti vabaneda nendest lollakatest mõtetest (soovitatavalt arsti juurde minemata). muud jamad on lahendatavad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ei ole lahendus. Promillid veres süvendavad agressiivsust, ebakindlust, eesmärgitut olelust e. Browni liikumist (orav rattas). Sport julgustab, annab enesekindlust. Muud sihid ka korda. Korrastada päeva- ja öörežiim. Kui need asjad korras, siis peaks ka kõik muu korrastuma. Kui ka siis sundmõtteid, siis psühhiaatri vastuvõtule.
tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet