Süüdimatus 29.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Kui inimene tunnistatakse süüdimatuks kuriteo sooritamise hetkel ning ta on psüühiliselt haige, siis kui kauaks ta kinni jäetakse (psühhiaatriahaiglasse?). Tegu ränga kuriteoga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kohtupsühhiaatriaeksperdi arvamuse alusel Kohus tunnistab inimese süüdimatuks ja määrab talle sundravi. Ravi kestvus sõltub tervisliku seisundi paranemisest. Sundravi lõpetatakse jällegi Kohtu poolt sundravialuse tervise eksperthinnangu alusel. Ei tohi olla haiguse tõttu othlik endale-kaaskondsetele. Täpsemaid andmeid saate raviarstilt.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet