Paanika peale südame rütmihäireid. 19.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

44s mees .Paar korda aastas(3 aasta jooksul) läks süda rütmist välja. Peale elustiili muutmist kus võtsin alla 30kg, tegin rahvasporti, toit jne..oli süda rütmis 8 kuud .Nüüd läks järsku kolm korda järjest rütmist välja, rohtudega ja elektriga pandi paika. Sellega seoses on mul tekkinud vist paanikahood, ei julge enam midagi teha(sportida, kodutöid teha jne), nagu iseenesest tekib sees mingi kuumalaine ja võib-olla viimane rütmist väljaminek oligi seotud närveerimisest, et süda võib jälle iga hetk jukerdama hakata..Mida ette võtta? Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kardioloog selgitab Teile nende rütmihäirete olemuse. Kardioloog annab soovitusi ka optimaalse sportliku aktiivsuse kohta ja vajadusel ravimite kohta. Üldiseks kehaliseks ja vaimseks rahunemiseks sobib minu harjutus või siis neis olevate printsiipide kasutamine mõne muu harjutuse juures.
Hingamisharjutusi mitte teha, see olgu vaba - organism ise reguleerib.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet