Pidev keha nokkimine ja pigistamine 14.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervitus! Olen 29, olen naine, mul on mure...
Kuigi olen eriti rõõmus ja meeldin endale üle kõige maailmas, teen enda kehale liiga...ma ei suuda aru saada, miks ma seda teen.Kõik on ju lihtsalt super mu elus.
Mõni pigistab näos ühte vistrikut...mõni kahte... ja nad teevad seda võibolla nädalas korra...
mina pigistan oma nägu ja kogu oma keha pea iga päev ja asi aina hullemaks läheb. eriti kui närvitsen v tige olen. siis otsin kohe esimese peegli ja hakkan kohe nokkima oma nägu...ja kui aega, siis loomulikult ka käsi, õlgu, jalgu...kui peeglit läheduses pole, siis nokin ilma peeglita...Armid on juba igal pool...Ise ei saa arugi kui olen jälle näo punaseks pigistanud... V õlad katki...Kas sellest tõeliselt vastikust kombest on võimalik lahti saada sest see ei ole nii lihtne, et keelan nüüd ennast ja ei pigista. See ei toimi...
Olen tähendanud, kõik see asi on hullemaks läinud peale eelmist aastat, millal elasin väga palju halba üle. Kuid nüüd on mu elus kõik viimase peale korras nagu alati kuid pea iga päev taban end peegli ees mitte lihtsalt peeglisse vaatamas vaid olematuid punne pigistamas. Pigistan nii, et näpud krampis ja nahk katki.

Ja viimasel ajal lähen kohati nii närvi mingi väikeste mõtetute asjade pärast ja sellisest närvitsemisest saan ikka korraliku peavalu.
Esimest korda tahtsin teie poole pöörduda eelmine talv kui mu õgimisele ei tulnud lõppu ja terved päevad mõtlesin vaid toidu peale ja kilod tulid kolinal. Õnneks sellest sain ikka ise lahti nagu alati oma probleemidest.
kõige kurvem ongi see, et olen praegu ja üldse suurem osa elust väga rahul oma eluga ja tõeliselt õnnelik ja ei lase kunagi halbadel asjadel enda sisse jääda. Kuid viimasel ajal oleks nagu tunne, et kuskil on midagi väga valesti ja ma ei suuda ise seda leida... ega ka siis mitte seda korda teha ja tõeliselt endast välja ajab see teadmine, et kuskil on midagi valesti, sest kui kõik oleks ka päriselt nii okei kui ma seda tean ja arvan, ei tegeleks ma oma keha nokkimisega jne. Äkki oskate aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on Teie noorus, sellest tekivad järgmised mõtted.
Stressi vastu tegutsemine tuleb igati kasuks. Sport, higistamine, saun on nahale suuresti kasuks.
Soovitus - ikkagi arsti juurde, siis saab konkreetselt aidata, soovitusi anda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet