nagu oleks alkoholi sõltuvus,mida teha? 12.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,olen 31a. naine tallinnast.tunnen,et mul on probleeme alkoholiga.olen aastaid vähemalt nädalas korra kõvasti napsutanud--põhiliselt veini ja viina kokteile.viimase nädalavahetuse järel,kui sai kohe kaks päeva järjest napsutatud ja vesipiipu tõmmatud,tundsin,et ei tahaks enam oma elu nii jätkata.joomine hakkab ka suvel liiga tihedaks minema,tekkivad mäluaugud jne.vaadates kaine peaga teisi purjus inimesi tekkib lausa hirm-kui lolliks ikka alkohol teeb....seega otsustasin joomise täiesti maha jätta,see oli 5-päeva tagasi.nüüd on hirm,tean,et ühel päeval tekkib meeletu alkoholi isu,mida siis teha???lugesin alkoholismi kohta ja tean,et olen sõltlane...aga kuidagi ju inimesed loobuvad alkoholist...see on vist väga raske,kuidas sellest alkoholi isust lahti saada!? tervitades kati

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete väga tubi, võtsite vastu õige otsuse. Pidage vastu.
"Tagasilööke" aitab ära hoida Teile meelepärane tegevus. Teatud kõrvalnähtudega võitlemiseks on vajalik ka veidi tohtrirohtu: unehäirete korral, ärevuse-stressi korral jne. Siin saab Teid aidata arst.
Reegliks olgu täieline karskus!
Iga meeleparandus nõuab pingutust, ka alko-sõltuvuse probleemiga toimetulek. Meeleparanduse rada on minu arusaamade järgi 4-taktiline: 1) tunnistamine, et olen vastava probleemiga, 2) emotsionaalne läbielmine, et sellist "jobusust" ma endas küll ei kannata, 3) uuele eluviisi rajale minek e uued teod - olen karskusrajal, ja 4) emotsionaalselt "kaifida" iga kainet tundi, päeva, karsket tegemist, tervislikku elu.
Pidage vastu!
Peate!
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet