Probleemid närvidega 07.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole järgmise murega - teiste inimeste juuresolekul hakkavad mul silmanurkades närvid tukslema ning mõne aja pärast tekib kerge peavalu. Ebameeldiv on endal ja ka teistel. Suheldes samade inimestega pikka aega (üle paari kuu) konkreetsete inimeste puhul probleem kaob. Kas peaksin probleemist vabanemiseks tarvitama nõrgatoimelisi rahusteid?

t. Meelis 26.a. mees

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võib kasutada kergeid ravimeid, aga...
Vaadake minu ristkülikut diagonaaliga (vt. eelmised lood). Teeksin rõõmuga ideomotoorseid harjutusi, teeksin harjutusi nagu teevad näitlejad. Elu ongi näitemäng ja mida me tihti mänguna ei võta. Selles ongi meie suurimaid vigu.
Õppige näite-mängu kunsti. Parimad näitlejad ei ole alati draama-laval. Parimad on elus: poliitikud, oma ala spetsialistid jne. Jälgi elu, ÕPI ja TEGUTSE!
Ainult rohtu võttes jäätegi ainult rohtu võtma. Normaal-inimene suudab veidi enam. Teie suudate.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet