Põhjendamatu tülpimus 04.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp dr Ennet

Olen 25-aastane noormees, keda juba üle poole aasta vaevab arusaamatu tüdimus või tülpimus. Välja näeb nii, et päev otsa on keskendumisraskused (mõte jääb nagu "kinni", või jääb mingit suvalist fraasi üle ja üle kordama), kogu aeg on väsinud tunne, tööl istun oma 8 tundi ära, tehes võib-olla 10% sellest mida suudaksin, õhtul tahaks leevenduseks end purju juua, jne. Samas ma magan normaalselt 7-9 tundi, teen sporti, ei suitseta, suuri muutusi või probleeme pole elus hiljuti olnud, tööl stressi ka pole, kõik on justkui normis. Aga seda käegalöömistunnet ja masendust ei suuda ära ajada. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemi lahendamiseks võimalusi palju. Üheks variandiks on "Murepuu" ja "Rõõmupuu" asjad enda jaoks konkretiseerida. "Murepuu" ladvaõunteks on need asjad, millest tahan loobuda, "Rõõmupuu" kuldõunteks aga need sihid, eesmärgi, mida soovin kindlasti elus saavutada - elu kõige tähtsamad eesmärgid. Minu "Rõõmupuu" ladvaõunad on Statoli tanklates (kätepesuruumis) suurelt seinal. "Murepuu" näide seal puudutab A.N.T.S.´u probleeme, mis paljude noorte ja ka täiskasvanute hulgas tõsiseks agensiks.
Vaadake, mõtelge, tehke oma mudel ja tegutsege!
Muid konkreetseid soovitusi saate vastuvõtul.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet