Enesetapu uritus.. 26.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördun Teie poole järgmise murega.Kuid algul pean vabandama,et minu arvutil ei ole täppidega tähti.

Nimelt minu poja tudruk (28.a.) uritas
eile öösel enesetappu.
Nad on koos olnud juba neli aastat.Tudrukul on aga kogu aeg mure,et poiss jätab ta maha ja käib teistega ringi.Saan aga kindlalt kinnitada,et nii see asi ei ole.Tudruk kontrollib kogu aeg poisi mailboxi ja uurib telefoni,et kellele on helistatud ja loeb sonumeid.Nii on see uurimine aasta kestnud.Nuud on tudruk Soomes tööl ja läksime talle kulla.Poiss jääb ka nuud Soome tööle.

Eile veetsime jaanipäeva.Tudruk tarvitas ohtralt alkoholi,mida muidu uldse pole teinud.Muutus vahepeal väga ulemeelikuks.Kui mina läksin ja utlesin,et hakkame nuud koju minema (soome koju),siis tudrukul visaks see vist ule.Jooksis minema.Saime ta kätte ja hakkasime autoga koju soitma,kuid kuna olin unustanud mobiili kulla,soitsime tagasi.Siis aga tudruk jooksis metsa.Otsisime teda kaua aega kuni leidime ta soost.Ta utles,et oli oma kinga ära kaotanud...Lopuks saime autosse.Tudruk utles,et mina olla tema elu ära rikkunud,kuna juba neli aastat tagasi kui noored kohtusid,elas poeg ikka kodus.
Tudruk aga vihkab mind ja utles,et tahab et mina ära sureksin,siis saab ta minu poja loplikult endale.
Tulime siis koju.Noored läksid oma tuppa.Olin onnelik,et mingit soimlemist kuulda ei olnud.Lootsin,et läksid magama.Kui äkki poeg huudis :ema tule appi!
Läksin nende tuppa.Siis selgus,et tudruk tahtis teha enesetappu.Oli votnut 5 tabletti Imovene 7,5 mg.Tahtis veel votta tablette,kuid poiss oli tal saanud onneks tabletid käest ära votta,ta vajus kokku ja hakkas sonima.Helistasime Terveyskeskusesse.Sealt kästi ta viivitamatult sinna viia.Nii me siis soitsime haiglasse.Leppisime arstiga kokku,et lähme teda täna kelle 12 paiku vaatama.
Hommikul aga kella 8 ajal tagus tudruk uksele ja teatas,et tuli haiglast taksoga koju!? Puudsime temaga rahulikult rääkida,mis aga ei onnestunud.Soovitasin tudrukul pöörduda psuhhiaatri poole.Tudruk aga teatas,et temal pole midagi viga ja arsti juurde ei lähe.Kardan aga,et enesetapu uritus voib korduda.
Olen nuud murega uksi,ei oska midagi teha aga soovin väga tudrukut aidata.
Jään pikisilmi ootama Teie vastust,

Lugupidamisega,
murelik lapsevanem

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kirjeldusest selgub, et seisund on "veidi rohkem" kui armukadedus ja Teie peale pahandamine.
Enesetapuga ei tehta nalja ja ka nn näitemängud tuleb kooselu repertuaarist kõrvaldada.
Ikkagi vajalik psühhiaatri abi.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet