depressioonist lahti saamiseks 17.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Arvan, et mul on juba pikka aega depressioon. Olen püüdnud mõnda aega ise igati üle saada - pikki päevi töötada, tõsiselt sporti teha, osaleda ühistes ettevõtmistes. Ikka selleks et masendavaid, s.h. suitsiidi mõtteid peletada. Arvan, et ei ole eriti õnnestunud. Niikui ma tõsiselt millegiga hõivatud pole, on piltlikult öeldes tahtmine maa alla vajuda ehk mitte eksisteerida.
Kuidas ja kelle poole pöörduda abi saamiseks? Kui arsti poole pöörduda, millistele küsimustele peab oskama vastata? Või millest peaks ise rääkima?

T.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku Dispanser (Tallinnas) tel 697 44 44. Võtke kohtumisaeg tohtriga ja öelge, mis südamel. Küll juba tohter aitab rääkimisel, mingit "salmi" pähe õppida vaja ei ole - rääkida ikka südamel olevaid asju, mureprobleeme, häirivaid tegureid.
Kui need suitsiidimõtted ägenevad, siis minge valvearsti vastuvõtule - sinna saab samal päeval.
Tegutsege. Sporti jm hääd tehke ikka edasi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet