depressioonis abikaasa 18.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mures oma abikaasa pärast.Lugu on 35a. mehest.
Meie kooselu ühe katuse all kestis vaid kaks aastat,kuna seoses alkoholi probleemide pärast ei olnud võimalik enam koos elada.Sest näha meest päevast-päeva joobnuna on kohutav ,mis masendab kõiki-nii teda ,lähedasi,lapsi.Ajendas mind kirjutama mure,kuidas inimest aidata,mida ette võtta,sest kui palju olen püüdnud seletada,selgitada ja näidata ,et elada on võimalik ka teistmoodi-mitte miski ei aita.Ta väidab küll,et saab aru,aga ma ju näen,et tema mõttemall on siiski sama.Kas on võimalik pidada normaalseks seda ,et juuakse iga päev,ikka nende traditsiooniliste põhjuste pärast,et olen nii üksik; puudub töö jne.Isegi panin dr.Enneti juurde aja kinni,et ta läheks arstile,sest ma ju näen,et ta vajab seda-sinna paika see ka jäi ning miks? Sest väide on endine-ma pole alkohoolik,et ma lihtsalt olen napsutaja.Nüüd on muidugi kaasnenud põhjus-puudub haigekassakaart.Ja loomulikult saab ta ka alkohoolita olla,kuid vaid nii kaua kui pole raha.Ja mida see kaasa on toonud-unehäired,sest ta ei suuda öösiti magada,suigatab vastu hommikut ja kui suudabki magada,siis see pinnapealne ning näeb mingeid imelikke,totraid nägemusi; suured meeleolumuutused-nutab,halab ning loomulikult alkohool muudab rõõmsaks,ülbeks ärplejaks-oh mis ma kõik olen.
Ema liinipidi on nende suguvõsas vaimuhaigus.Seda põevad vanaema ja tädi.Kas see oht on ka temal olemas.Vahest kui teda kuulan,siis näib mulle küll,et tema mõtted on endiselt puberteedieas.Hoolin temast,aga aidata ei oska,sest tean,et aidata saab teda siiski tema ise.

Lugupidamisega Sille

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aidata saab ikkagi kas perearsti või siis psühhiaatri abil. Mõni autoriteet, tähtis tegelane Tema jaoks tuleks ka meeskonda hõivata. Ainult jutuga (Tema ja teiste) abil siin kaugele ei jõua.
See vaimuhäire taust jms. selgub ikkagi (kui on olemas) tohtri juures.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet