Kodust välja ja tagasi 17.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin just Teie vastustest, et inimene peab kodu-pesast õigel ajal välja lendama. Mina "lendasin" enam vähem 3 kuud tagasi ja olude sunnil, kuna vanemad müüsid maja ja uus, mis asemele osteti, oli nii poolik, et ajutiselt pidin asuma üürikorterisse, kuni saan kah uude koju kolida. Nüüd on see aeg käes, kui varsti saangi, aga mul on tekkinud selline"mina ja nemad-tunne" pere suhtes. Mitte meie-tunne. Eraldi jääda ei saa, sest raha ei ole, et üürida endale korter ja kusagil teiste võõraste juures elades ei teki iialgi oma kodu tunnet, vastupidi, söögiisu on läinud alla ja kaal ka on läinud liiga väikeseks. Tahaksin väga oma koju ja üksi elada kah ei meeldiks. Kui normaalne see kõik on? Kas see on normaalne, kui inimene tahaks üksi elada? Sooviksin Teie mõtteid kuulda.

Üksik 30-ne naisterahvas

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sotsiaalsed probleemid, põlvkondade probleemid on mõnikord küllaltki keerulised lahendada. Aga kõik esivanemad on sellega hakkama saanus, saate ka Teie.
Pange kindlalt enda jaoks paika kolm valdkonda: a) ainult minu probleemid, b) ainult vanemate probleemid, c) ainult ühis e Meie probleemid. Ja siis sellest ka juhinduge. Tohtrirohud siin ei aita.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet