alkoholism ja närvilisus 24.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere Tahaksin teada,mis kasu on kodeerimisest ja kui tõhus see ikkagi on? Mul mees sai sellest kunagi abi 9ks kuuks ja siis läks kõik jälle vana rada edasi. Siis on ta proovinud oma tahtejõuga joomisest vabaneda ning nüüd augustist saati on ta taas koodi all,kuid nagu varemgi, on kainusele lisandunud närvilisus ning äkkviha pisiasjade peale. Kardan,et varem või hiljem hakkab ta taas jooma,sest ka varem on ta ühe närvitsemise peale klaasi tõstma hakanud ning kogu ilusa elu ära rikkunud. Ja kui ta parasjagu jälle vihastanud on,ei aita minu rahu,pisarad ega õiendamine-isegi vaikimisest pole kasu. Ise imestan,kuidas saab armastusest nurruv kiisu muutuda sekundiga möirgavaks lõviks. Mind hakkab juba ära väsitama,kui ma ei tea,millal ja mille peale ta jälle närvitseda võib ning inetusi pilduda-see teeb väga HAIGET. palun vastake, aitäh!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organismi regulatsioonimehhanismid on omavahel kõik tihedalt seotud. Meelelisi e psüühilisi ja "sisekeemiat" e hormonaalseid regulaatoreid seob vaheajus hüpotalamus ning sellega seotud hüpofüüs e ajuripats. Kodeerimise e psühholoogilise lukuga kasneb alati ka mõningaid kõrvalnähte ja need tuleb tohtri abiga kõrvaldada. Muidu see nn psühholoogiline lukk võib rikki minna.
Soovitan minna narkoloogi jutule. Organismi "sisekõikumisi" alati ainult psühholoogiliste agensitega tasakaalu ei vii. Saate kindlasti abi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet