hüperventilatsioon 21.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr
Olen lõpuks avastanud oma probleemide allika, s.o. hingamishäired ja sellega kaasnevad kerged tursed nina- ja kurgulimaskestades. Hingan sisse rohkem kui välja ja lühikeste vahedega, aastatega on probleem süvenenud (või ütleks 10-aastaga), seni ei osanud oma hingamist tähele panna, sümptomid igal juhul klapivad. Seni on leevendanud erinevad turseid alandavad nohurohud, mida tarvitan väga tihti (nina-kurgu-kõrvaarsti poolt välja kirjutatud).
Palun Teilt infot, millise arsti juurde võiks pöörduda ja kuidas seda ravitakse.
37 a. naine

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüperventilatsioon võib tekitada mitmeid häireid (respiratoorse atsidoosi suunalisi muutusi) ning selle kaudu ka muutusi mitmete organite tegevuses. Võib, aga kas see ka Teil on, seda ei saa distantsilt öelda.
Pikka ja rahulikku väljahingamist saab lauldes, ümisedes tekitada.
Nina-põskkoopa verevarustusele on kasuks minu harjutus (sellest varem kirjutatud).
Nina-rohtu las määrab ikkagi ninatohter. Kui ta peab vajalikuks psühhiaatri konsultatsiooni, siis konsulteerige.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet