vastik segane tunne 19.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ei oskagi seda tunnet selgitada eriti. vastikult uimane, siuke tunne nagu kõik toimuks unes. koguaeg mõtlen mineviku asjadele, et kas need olid päris, üritan mingeid vanu tundeid endas taastada. magama minekul on kõige hullem, sis hakkavad kõik asjad nö peas keerlema, tuleb paaniline hirm hulluks minemise ees ja lootusetuse tunne. enne kui ma suutsin endale selkeks teha et kõik on korras, hakkas parem, nüüd nagu miski ütleb et kõik ple korras.
väga segane jutt kukkus välja, raske kirjeldada seda värki.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõni lahendamata probleem vaevab - võtke vastu otsus ja tegutsege.
Töö- ja puhkerežiim nihkes - korrastage, tasakaalustage töö ja puhkuse vahekord. Vaimse ja füüsilise koormuse ebakõla - tegelege spordiga, tehke kehalist tööd. Võtate ühiskonnaelu "rõõme" (viljasalve tühjenemine, miljonite dollarite "kadu", suhkrutrahvide ootamatus ja sellega kaasnevad maksumaksja meeleolu, pankurite töötajäämine, väliskapitali "tsunaamilaine" üle Eestimaa, riigi võõrandumine rahvast e ood individualismile - homo homini lupus est - lauluviisil)liigselt südamesse. Ärge võtke südamesse, võtke ratsionaalselt.
Kui ikkagi segane tunne - psühhiaater aitab siis.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet