tasakaaluhäired 28.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Appi! Kas on mingit võimalust tulla toime praktiliselt pideva tasakaaluhäire ja aeg-ajalt esinevate hingamisraskustega ILMA antidepressantideta? "Enneti palve" mulle ei sobi, olen diabeetik, üsna nõrkade silmapõhjadega ja "idamaa kummardused" on minu puhul seega välistatud. Mingit leevendust sain naistepunakapslitest, aga nende kõrvaltoimena tekkisid metsikud raevuhood, nii et veresuhkur käis kord päevas 18 peal. Võtsin naistepuna 4 nädalat, raevuhood kergemaks küll ei läinud, kuigi energiat tuli kõvasti juurde.
Vererõhk on mul ka madal, rahuolekus 90/60, jalutamas käin, sest trenni teha ei tohi. Pärast jalutamist on paar tundi rõhk 95/60, siis vajub jälle ära, tasakaaluhäirele see olulist mõju ei avalda.
tervitades
Eve

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diabeedi problemaatika ongi mitmekihiline ja baastegevuseks on suhkrupeegli normis hoidmine. See põhiline. Muud on kõik "kosmeetilised" lähenemised. Milliseid harjutusi-nippe saate kasutada, seda peate ise õigesti tunnetama, koostöös endokrinoloogiga neid planeerima. Sobilik kehaline aktiivsus on ka selle häire puhul oluline. Minu harjutust saab ka ideomotoorselt (kujutluspildina) teha. Seda teeksin küll. See aitab. Muud "terviseterad" aitavad ka. Tegutsege. Rõõmutsege, et leidsite uue "nipi" enesetunde edendamiseks.
Konsulteerige oma tohtriga, endokrinoloogiga.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet