kuidas loobuda alkoholist??? 15.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tahaks väga loobuda!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui väga tahate, siis ärge enam jooge. Mitte tilkagi "kärakat", mitte tilkagi ka õlut. Tekkinud suur ajareserv täitke tööde-tegemistega. Vajadusel külastage AA-rühma. Kui vajate tervise osas, psüühika osas toetust, siis aitab narkoloog või psühhiaater.
Mõelge esivanematele - nende elu- ning vabadusvõitlused ei olnud ju selleks, et Te end jobuks joote (kui ellu jääte) ja kaaskondsetele koormaks olete. Esivanemad pingutasid ikkagi selle nimel, et Te ikkagi kainelt eesti asja ajaksite - enda asju, ühiskonna asju. Kainelt.
Rahva orjastamise-ekspluateerimise parim viis ongi alkoholiga ajuloputust teha. Tegid seda ameeriklased indiaanlastega, üritasid seda balti sakslased ja impeeriumi venestajad nii õlle kui viinaga. Eks meeldib seda osaliselt kasutada ka kohalikul võimul - raha nimel.
Tahtja suudab! Esivanemate austaja suudab.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet