AD-d 15.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

KAs koos AD-ega on soovitav (lubatud) kasutada vajadusel antibiootikume? Asi selles, et kannatan pikka aega ärevushäire all ja siiani olen kõi mulle kirjutatud antibiootikumide retseptid prügikasti visanud, kuna kardan paaniliselt rohtude kõrvalmõjusid. Seekord aga ilmselt on neid tõesti tarvis võtta. Arvan ka, et kõrvalmõjud ei teki mitte niivõrd rohust, vaid minu enda hirmust nende ees. Kartma hakkasin siis, kui üks psühhiaater katsetas minu peal peaaegu kõiki olemasolevaid ärevust leevendavaid rohtusid. TEma soovis muidugi mind sellest häirest vabanemisel aidata, aga minule jäi tableti foobia (kui nii võib öelda) külge.Ärevusest jagu saamiseks olen enda arust teinud küll kõike mida üldse teha annab, aga ikka ei taha see häire mind maha jätta. Tarvitan cipramili ja vahel vajadusel xanaks, mis tegelikult ei leevenda küll midagi! muid rohte pole enam nõus proovima.
Parimate tervitustega KATE (35 a.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millise häire tarvis on antibiootikumid vajalikud?
Kui on mingi nakkus, palavik, tõvevoodi ja vajalikud on antibiootikumid, siis loomulikult need on esikohal ja AD ma sellel perioodil üldsegi ei soovitaks. Organism keskendugu vaid olulisimale. Aga antibiootikumid võivad olla ka mõne "mitte-voodi-tõve" korral vajalikud. Siis võib neid ka samaaegselt AD-ga kasutada - põhimõtteliselt. Olen soovitanud tund-kaks nende rohtude võtmisel vahet hoida, mitte korraga võtta.
Kokreetse soovituse saate ikkagi oma ravitohtrilt.
AD on vaid üks vahend ärevuse, depressiooni jne. kõrvaldamiseks. MIDA Te veel oma tervise tugevdamiseks head teete?
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet