katkestatud uni 25.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kui palju selline asi võib närvisüsteemi "lõhkuda", kui ma pean pärast 1-tunnist magamist poole öö pealt teise tuppa kolima (mees tuleb magama ja hakkab norskama)? Mõnes mõttes on see juba nagu rutiiniks muutunud, nii et tundub öö normaalse osana (haarata läbi une padi ja kõikuda teise tuppa), aga kuna olen sellise labiilse närvikavaga, siis ehk pikapeale mõjub halvasti? Kõrvatroppe kasutan ma niikuinii, sest norskamine kostab ka teise tuppa.
Eva

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ennustada raske, hiljem saab täpselt närvisüsteemi seisu "revideerida".
Mida teha?
1) Sünkroniseerige omavaheline unerežiim, s.o. enamvähem üheaegselt magama.
2) Muutke oma uni sügavamaks.
3) Ravida Tema norskamist.
Unekombed on inimestel erinevad ja neid väga-väga palju suunata on raske. Aga veidi ikkagi saab.
Ter