alkoholi tarbimisest 21.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30-aastane mees, edukas tänapäeva Eesti mõistes, kuid igal nädalavahetus olen korralikult purjus (käitun hästi ja mälukat pole). Kas see on alkoholism ja kas seda tuleks ravida (see kestab juba aastaid?) Tahaks midagi muud ka teha, mitte jooves/pohmeluses olla. Samas, pärast pingsat nädalat ei oska teisiti lõõgastuda/tööstressist välja tulla kui ainult alkoholi abil. Pere on loomata.

parimate soovidega,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jah, see on alkoholism.
Jah, seda on tarvis nii Teie kui ka Eestirahva huvides ravida.
Kui saate "jalad maha", siis saate teisigi kaashõimlasi aidata oma eeskujuga.
Kui suudate äriilmas tegusid teha, siis suudate ka viinakuradile kanna taha panna, teda seljatada. Arvatavasti ei ole käraka-purjutamine Teie vaimline ning kehaline lagi. Olete rohkem väärt.
Edu soovides,
Jüri O.-M. Ennet