millal saaksin jälle magada? 12.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere hilisõhtust DR.J.O.M ENNET.Kirjutab Teile Tatjana.Ma ei ole palju lugenud eelpoolkirjutatud küsimusi ja vastuseid,sest arvan,et igal inimesel on ilmselt erinevad probleemid.kuid tunduvad ometigi nii sarnaselt minu omaga.Tahaksin väga Teie arvamust kuulda ja ka nõu,ehk kui vaja,siis ka ravi.Olen 46a.olen pikki aastaid tõõtanud Riigi hüvanguks ja ei ole tähelepannud,kuidas minu tervis vaikselt ja märkamatult käest libises.Tõõtan väga palju õõsiti ja nüüd ei maga enam ka kodus,Õhtuti,kui vaba olen püüan ennast magama sättida,aga ei midagi,KOHE MITTE KUIDAGI SEDA UNEKEST EI TULE,ja kui tuleb,siis tunniks ajaks.Ja nii ma siis käo kombel veedan oma õõd ja hommikul lähen magamata tõõle.Ja,mis kõige huvitavam ja see tekitab ka hirmu-MA EI OLE PEAAEGU ÜLDSEGI VÄSINUD JA KA ENERGIAT JATKUB TERVEKS PÄEVAKS.Olen apteegist ostnud UNE-MATIT,aga tema ei soovi mind aidata,olen seda tarvitanud ligi neli nädalat,Olen sooja piima koos meega joonud-ka ei midagi,Nüüd käisin perearsti juures,ta kirjutas välja IMOVANE 7,5mg.ja ütles,et peaksin loobuma täielikult õõtõõdest ja siis ehk saab sellele lahenduse,Tahan lisada juurde,et see magamatus kestab juba pikka aega,umbes pool aastat.Tahan teada,kas arsti poolt väljakirjutatud rohi lahendab mu unetuse ja kas ei teki IMOVANEST sõltuvust.Tänan teid juba ette ja kõike head soovides-UNETU-TATJANA.JA VEEL:HEAD SAABUVAT SÕBRAPÄEVA.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvan, et Imovanega jääb asi vinduma ja korralikku resultaati ei saa. Miks? Sest asi jääks ainult sümptomaatilisele tasandile. Vaja oleks seda unetuse põhjust veidi sügavuti uurida ning siis soovitusi anda.
Ainult tabletist ei piisa ja see ka "filosoofiliselt" vale.
Meie varasemaid soovitusi soovitan ka lugeda ning teile sobivaid praktiseerida.
Soovitan psühhiaatri poole pöörduda.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet