närvilisus ja kas toitumishäired?? 11.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 23 a. 2 lapse ema. Pärast 2 lapse sündi on söömisega probleem. Kord alustan dieeti (seda jõuan teha vaid max 2 päeva) ja siis söön jälle meeletult. Lohutades end sellega, et homme hakkan dieeti pidama. Siis kui olen söönud jälle midagi tekitab see minus süümekaid ja närvilisust. Ei suuda kuskilt peale hakata. Olen saanud ka valusaid märkusi oma vanematelt ja teistelt, et ma olen pisut ümar. See teeb mulle väga haiget aga ei oska midagi peal hakata. Olen käinud ka kaalujäegimises (seal saavutsin oma tulemuse ning siis hakkas tagasi tulema kõik). Olen olnud ilus peenike enne lapsi (47 kg, 160cm) nüüd (160 c, ja u 58 kg) oleks kõige parem? Kas on tegemist söömishäiretega?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete õnnelik ema, kasvatage lapsi ja tegelege nendega. Kaalu küsimused peale sünnitusi ikka "lainetavad".
Inimene sööb liigselt depressiooni tõttu. Võtate mõningaid küsimusi ülemäära südamesse, "põete" midagi, mis seda ei vääri.
Jälgige tavalisi tervisliku eluviisi reegleid ja saategi asjad kontrolli alla.
vt. meie varsemaid soovitusi.
Praegu lubage endale ka veidi vormikam olla.
NB! küsimus ei ole kehakaalus, ei mõõtmetes. Küsimus on selles, et oleks piisavalt jõudu, energiat, töövõimet, elujõudu.
Tühja paagiga Mercedes ju kaugele ei sõida!
Tervitustga,
Jüri O.-M. Ennet