Haiguse 30 aasta juubeli künnisel. 01.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE dr.Ennet. Haigestusin 1974 a. kui olin 21 aastane ning on kestnud tänaseni.Haigus väljendus selles,et kartsin isegi võõrale otsa vaadata,vältisin kohtumisi,kartsin juuksuri juurde minna ,sest pea hakkas värisema,mälu hägustus,tasakaaluhäire j.n.e.
Eelnevalt olin paari aasta vältel tarvitanud alkoholi ,vahest jõin ikka korralikult purju kuid 2 -3 korda nädalas see oli maksimum.Elu oli korras.Muresid polnud.
Noorena olen päikesepiste(jäin päikese kätte magama) saanud,rohkem ei ole
minu ajuga midagi juhtunud.Millrest tekkis haigus ,seda ei tea ma tänaseni.
Ajavahemikus 1977- 89 käisin 7 korral Taagepera Psühhon.haiglas.
Kasutult. 90 aastatel lõpus kahel korral Tartu Ps. kliinikus kus tehti ka une uuring s.t. ,et haigus oli hakanud segama magamist.Mitmed ärkamised öösel
ning suutmatus uuesti magama jääda ja välja puhata.
Arstid, kellega olen kokku puutunud on peamiselt tegelenud rohtude kirjutamisega.Olen ise uurinud kirjandust ,meditsiini ja teinud endale ravi paketi
milleks on unereziim,suitsetamisest alkoholist loobumine,sport,püüan vältida negatiivseid sundmõtteid,öösel ärgates püüan rahu tagasi saada televiisorit paarkümmend minutit jälgides,autosugesioon j.n.e.Katsetan erinevaid rohtusid.
kus märgin üles rohtude toimed kuu,kahe vältel.Olen kasutanud enamuse
antidepressantidest.Tänaseks olen jäänud teise ringiga Remeroni 15 mg.peale.
Olen kasutanud järjest kolm kuud.Ülesärkamisi on vähem kuid ilma rohuta ärkan peale seitsme tunni magamist ja enam magama jääda pole võimalik ning pole eriti välja puhanud.Nõrkseks on paar pudelit õlut päevas. Oskate mulle midagi täiendavalt soovitada.Tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Remeron on hea. Alkoholist (ka õllest) loobuge täielikult. Ka suitsust. Jõukohane kehaline aktiivsus. Õppige selgeks mõned psõhhoregulatsiooni võtted ja saategi "rajale".
Anna aega atra seada e momentaalselt see paranemine ei tule.
vt. ka meie varasemaid une-probleeme ning sellekohaseid soovitusi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet