ma arvan, et mul on psühholoogiline probleem 31.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

nimelt ei suuda ma avalikes WC-des, kus ka peale minu rahvast on, kuidagi oma põit tühjendada. ma kangestun ja kusivedelik ei tule peenise kaudu välja, kuigi ma seda väga tahaks (häda kaob nagu ära). lahkudes aga WC-st tuleb mõne minuti pärast jälle tugev häda. kodus sellist probleemi ei ole. häirib, kui peab alati vaatama, et keegi teine inimene sinuga koos wc-s ei oleks/tuleks. kui juba kusivedelik jooksma hakkab ja keegi wc-sse tuleb, siis pole probleemi.
mis aitaks ? mõned keskendumisharjutused ? palun aidake.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Toompea nn miljoni-WC paneb igal normaalsel inimesel selle "kusivedeliku" e uriini kinni. Tallinnas on palju-palju suurem probleem aga selles, et ei ole neid "põie tüjendamise" avalikke kohti sootukski mitte.
Mis nooruses Te olete? Milline on tervise üldseisund? Kas on prostataga probleeme? jne.
Alustage peretohtrist ja siis (vajadusel) pöörduge psühhiaatri poole.
Sobilikest harjutustest oleme varem kirjutanud.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet