Mure noormehe käitumise pärast. 27.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Minul on selline mure oleme noormehega ( 23 aastane ta ei ole näo poolest üks kenamaid ja üldiselt on võõras seltskonnas arg) oleme koos olnud juba 4 aastat ja viimasel ajal kui me koos välja läheme siis ta ei tee minust väljagi ei vaata minu poole, ei räägi minuga just nagu mind pole sell hetkel seal. Kord kui olime baaris ütles ta kõigi kuuldes, et vaata ma isatun selle ilusa tütarlapse (võõras tüdruk) kõrvale ja vaatas mulle otsa, täpselt sellise moega, et ma peaks nagu armukadedaks muutuma.Kui ma hiljem küsin milles asi siis on, mis ma valesti tegin, siis öeldakse mulle, et sa kujutad seda ainult endale ette selist asja pole olnud. Ma olen temale öelnud, et kui oled sellest suhtest tüdinenud või väsinud, ei armasta mind enad, et sa ei pea minuga koos olema ma ei hoia sind kinni, et kui ei taha siis ei taha. Kuid minema ta ka ei lähe. Raha pärast ta minuga ka koos ei ole, sest mull ei ole seda nii palju ja koos ka me ei ela. Ma olen ka meie suhtes nõudlik võivb olla isegi liiga nõudlik, olen iseseisev ja saan enamus asjadega ise hakkama. Kuid sooviks temalt ka rohkem ettevõtmist. Võibolla ma võtan asju ka liiga südamesse ja kujutan neid endale ette, kuid need asjad teevad mulle väga haiget ja jäävad arusaamatuks.
Ehk oskate teie mind natukenegi tema käitumises valgustada.
Teied tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lähedasi suhteid tulebki südamesse võtta. Kui need tema käitumised Teile "südamesse ei mahu", siis tuleb sellest talle teatada ja siis ka rangemalt selles osas käituda.
Psühhiaater siin ei aita, siin saate vaid omavahel ise asju selgitada ja lahendusi otsida.
Head otsimist,
Jüri O.-M. Ennet