Mürgine psühhiaatria 23.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Esitasin hiljuti siin ühe küsimuse. Vastust lugesin alles nüüd ja see mind poleks aidanud: (pöörduge psühhiaatri poole). Vastuse olen praktiliselt ise leidnud, sest Jämejala psühhiaater diagnoosis meil Aspergeri ja Tartu psühhiaatrid kirjutasid välja rohu, millega ravitakse skisofreeniat.Lugesin ka teisi küsimusi ja vastuseid ning sain aru, et
päris sageli ei tule psühhiaater selle pealegi, et psüühikahäire võib olla tingitud mingist füsioloogilisest haigusest, seega ta on sekundaaarne. Meiega oligi nii, et see hirmkallis skisofreeniarohi tekitas kehale punnid ja silmadesse põletiku...perearst ütles selle peale, et on sügelised ja me uskusime teda ning sügeliste ravi järel läks olukord veel õudsemaks. Katkestasin rohu andmise, mispeale sain psühhiaatrilt peapesu, ka perearstilt, Nõudsin arstilt suunamist endokrinoloogi juurde ja selgus, et kilpnäärme alatalitus ja ühe hormooni puudumine organismis tekitab väsimust, depressiooni ning nägemise halvenemist (Prillid on paari aastaga hüpanud -3lt miinus 6ni.
Mulle tundub, et psüühikahäired ongi siis platsis, kui jääb avastamata tegelik põhjus.
Miks ei uurita inimest kui tervikut ja arstid ajavad vaid oma rida. enamasti tahetakse jõuda rahulikku sadamasse st kirjutatakse välja mingi diagnoos ja ravim. Soovitan teistelgi siinkirjutajatel hpoiduda tablettidest ja lasta uurida end põhjalikumalt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põhjalikum uurimine on ikka tohtri juures, ka psühhiaatri juures. Vajalikul määral uuringuid ei ole ju keegi eitanud, õige diagnoos on vajalik. Uuringute osas on Teil täieliselt õigus.
Rohtude tarvitamisel tulevad ravimi kõrvaltoimed või isegi sobimatuse juhud päevakorda. Ka selles osas on Teil õigus. Aga siis on uut rohtu vaja.
Et kehalised häired ( ka mõned endokrinoloogilised) tekitavad mõnikord psüühilisi probleeme, ka selles osas on Teil õigus.
Kirja teel kõike infot alati kätte ei saa, siis loomulikult vaja soovitada - pöörduge psühhiaatri poole. Kõige sellega olen täieliselt Teiega päri.
AGA - kuidas julgete kõigile siinkirjutajaile soovitada tablettidest hoidumist?
Tänan asjalike märkuste eest ja olen veendunud, et lugejaskond on meiega päri.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet