rahustid 22.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on uks suur probleem.Nimelt uks mu tuttav tarvitas suure koguse tugeva toimelist rahustit enesetapu eesmargil,kuid lopetas tilgutite all.Ja peale seda ta pole enam see,kes ta oli varem.Ta ei kai momendil koolis,istub toas,vahib uhte kohta,ei soo eriti,ei saa magada...Ta ise utleb,et tal on koik aeg selline tunne,nagu rotid nariksid ta peaaju.Kas suure koguse rahustite tarbimine voib pohjustada pusivat peaajukahjustust?Oskate Te soovitada,mida teha?Kas aju uuringutest oleks abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvan, et tegemist kahe probleemiga:
esimene, mis põhiprobleemiks ja milline viis ta teiseni, tabletiga-suitsiidkatseni.
Tabletide mürgistuse nähud "uhuti" tilgutiga välja ning organism puhastab end päev-päevalt ise edasi. Aga seda "esimest" probleemi on vaja uurida ja siis vastavalt ravida.
Soovitus - psühhiaatri vastuvõtule ja seal täpsustatakse vajalikud uuringud.
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet