korduv mure 12.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ehkki pole abi saanud pöördun veelkord teie poole kuna siin kliinikus on arstide valik väike.Ainult palun ärge rääkige relaxharjutustest ja aurukatlast. See on küll huvitav teooria õpilastele kuid tavaelus siiski tahaks professionaalsemat abi.
Juhul kui seoses raskete üleelamistega vaevab unetus ja kui pole ka oma muret kellelegi rääkida, siis tunnen et mure matab enda alla ja lahendust ei tulnud ei tablettidest, mida kirjutasite ega kahjuks ka visiidist. Õhus oli tunda kiirustamist ja ajanappust ehkki visiit on ju eravastuvõtu tingimustel.
Mul on palve teile, nii nagu varasemas kirjutate, et igale haigele iga arst ei sobi. Kas te oskate soovitada mulle psühhiaatrit, sest maalt tulles ei ole võimalust ega aega korduvalt käia ja katsetada. Ette tänades.

Ene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga hingearst igale ei sobi, selles on Teil õigus.
Ainult tablettidele loota ja teisi võimalusi mitte kasutada on minu arust viga.
On piisavalt tohtreid, kes Teile relax-harjutuste ja aurukatla juttu oskavad sümpaatilise-parasümpaatilise regulatsiooni düsfunktsiooni, serotoniini tagasihaarde inhibiitorite toime, psühhosomaatilise regulatsioonimehhanismide ning psühhoanalüütilise teooria tungituletiste rahuldamatuse või Ego kaitsemehhanismide ebakindlusega jt. teooriatega selgeks teha. Noored tohtrid on hästi koolitatud ja oskavad seda väga hästi Teile selgitada.
Ainult Jeesus suutis ühe visiidiga tervendavaid imesid teha, tavainimestel võtab see natukene aega ja vajalik teinekord ka tohtrit rohkem kui üks kord külastada.
Arst juhendab, abistama peab igaüks ennast ikkagi ise. ISE.
Iga hingetohter igale ei sobi. Aga valiku-soovitusi anda on keeruline. Valik on ikkagi Teie.
Leidke pihiisa ja saate kergendust.
Leidke Teile sobilik psühhiaater.
Mina olen annud ja annan oma parima. Olen õnnelik, kui mõni minu toimingutest oma hingemuredele kergendust saab.
Pole mul veel Jeesuse taset ja seetõttu on minupoolne abi inimliku mõõte piires.
Eestis on 150 psühhiaatrit, kindlasti leiate abi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet