depresioonis elukaaslane 11.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist,
Loodan, et oskate mind veidi aidata kuidas elukaaslase enesetunnet paremaks muuta
Mees on 24a. pool aastat tagasi elas üle mitu liiklusõnnetust. Samal ajal oli raske seis tema oma firmas, mis seoses teise äripartneri ja samas parima sõbra haiglasse sattumise ja surmasuus olemise tõttu-mainitud õnnetuse läbi, jäi kõik tema õlule. Aega üldse maha ei võtnud, enda vigastused olid nii kerged, et arstid ei vaevunud teda haiglassegi viima kuigi hiljem selgusid mõranenud ribid!! Lõpetas bakalauruse.
Paar kuud tagasi hakkasid unetus, kuuma ja külma hood, paanika, keskendumisvõimetus. Ta otsis psüholoogilist abi ja tundus et et veidi aitas. uni taastus, kuum -külma hood kadusid kuid suutmatus tööd teha jäi. Nüüd märkan, et veidi pingleisemad olukorrad viivad ta endast välja, temas tekib rahutus, tuju on kehv, vaid aeg ajalt midagi rõõmustab teda, söögiisu taas pole.
tahab lõpetada oma firmaga, otsib tööd sest laps on sündimas.
Ravimeid kardab võtta kuigi mitmed arstid on soovitanud.
Siiani vaid loodusteraapiad, teed, võimalikult palju sprorti.
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tulgu vastuvõtule. Annan juhiseid, soovitusi, selgitusi.
Traumajärgselt on ka närvisüsteem tundelisem. Lahendid on olemas.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet