Alkogoli mõju ajurakkudele. 10.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Küsin kas vähene alkoholi tarvitamine võib saada neuroosi tekke põhjusks
s.t. rikub ajurakkude koostööd.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis on vähene? Milline on noorus või siis vanus? Milline on tervise üldine seisund? Kas on ka sportlikku eluviisi?
Joodikule on juba üks pits palju - ei saa pidama.
Normaalse tervisega inimene vahetevahel mõne pitsi võib ikka võtta küll. "Kuivalt" ei maksa, natukene tuleb midagi söödavat kõrvale ka hammustada.
Alkoholi liigtarvitamine tekitab küll neuroosi, mitte tarvitajale, aga tema lähedastele kindlasti.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet