liigne uni......... 02.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 16 aastane tütarlaps ja mind vaevab pidev uni....enamus ajast viimase kahe kuu jooxul ma ainult magan....:(See hakkab segama mu igapäevast elu....:(ma lähen hommikul kooli ja tulen koolist koju jään magama, vahel kui õnnex läheb saan kella kahexaajal õhtul üles tuldud , kuid tavaliselt magan hommikuni....
ciimasel ajal on tekkinud meeleolu muutus ja liigne närvilisus...st.lähen iga väixe asja peale närvi.......
olen kaks korda minestanud ja peale minestust on väga kehv olla paar päeva...:(

Kevadel oli mul depressioon ma tarvitasin rahusteid ....arvan et see depressioon tuleb vaixelt tagasi....mis te arvate kas see liigne unisus on seotud depressiooniga??ja õelge palun mida ma yldse peax tegema??

Rusutud K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kooliõpilaste koormused on suured. Töö- (õpi) ja puhkerežiim on nihkes, eriti aktiivse puhkuse (väljas värskes õhus) omavahelise suhte osas. Liigselt võetakse ka kooliprobleeme südamesse, võiks veidi kergemalt, mängulisemalt koolitööd võtta. Vähese kehalise aktiivsuse tõttu võib ka vererõhk suhteliselt madal olla (noortel ta on niigi madal) ja see teeb uniseks. Liigne sõõmine võib selle põhjuseks olla (või vale toitumine).
Alustaksin perearsti juurest ja teeks üld-analüüsid ära, siis saab järgmised plaanid ette võtta, ka lastepsühhiaatri (kui vajalikuks osutub) jutule minek.
Mõned rohud võivad ka uimaseks-uniseks teha.
Igal juhul tuleb kasuks jaheda (meeldivalt jaheda) veega nägu loputada, värskendada. Hästi mõjub ka minu sirutus-painutus harjutus (vt) - parandab vereringet, aitab.
Alusta peretohtrist!
Probleem on kõrvaldatav.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet