mure unega 18.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Uni üks mure põhjuseks, lisaks oli paar kuud palavik 37,3 käidud perearstil, oldud sinisel lehel. Nüüd suunas perearst mind psühholoogi juurde. Arvan, et olen õiges kohas, kuna olen enda elu üpris keeruliseks elanud, mees alkohoolik, nüüd kaugel tööl autoga, lapsed teistes linnades õppimas, ise lisaks tööle õpetajana käin ka ülikooli magistratuuris. Kuna paar aastat tagasi oli kõik OK, lapsed lähedal, mees paar aastat ei joonud, siis tundus elu korras ja tundsin endas jõudu, et õpinguid alustada. Aga nüüd tunnen, et kõik kasvab üle pea. Lisaks pidevad muretsemiset TEISTE pereliikmete pärast. Psühhiaater kirjutas raviks zoloft (sertralinum) 1 tbl hommikul, õhtul magama jäämiseks rivotrili (clonazepam) 1 tbl. Unega aga lood veel segasemad. Magama jään küll kiiremini aga ärkan öösiti 5-7 korda, vahel peale kella 4-5 enam magama ei jäägi. Infolehelt lugesin, et rivotril on epilepsia rohi, kas see sobib siis mulle une jaoks? Järgmise vastuvõtuajani aega, seega ei teagi kas võtta seda rohtu või ei. Äkki hakkab mõju alles nädala pärast tulema. Pidevas magamatuses aga ei suuda ma enda tohutuid kohustusi täita, eksamid tulekul, õppida uimase magamata peaga ei saa. Apteegi loodusrohtudest kasu pole.
Aidake palun kui oskate.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antidepressandina soovitaksin REMERONi, seda võetakse õhtul ja sellel on ka tugev uinutav toime. Praegust bensodiasepiini õhtul ei võtaks, võtaks tavalist uinutit. Kui Remeron, siis uinutit lisaks vaja ei ole.
Une asjus vt. "Kodutohter", nov. 2001
Esivanemad laulsid, laulge Teiegi. Eriti õhtul - omal viisil ja oma sõnadega.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet