Orgaaniline asteenia? 14.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas seda diagnoositakse?Kas diagnoosi panemiseks piisab paarist minutist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas inimene hästi või halvasti ujuda oskab, seda saab ujumistreener basseini kõrval ujujat jälgides kiirelt teada. Peensused vajavad muidugi kestvamat uurimist. Loogiline.
Kogemustega arst suudab mitmeid haigusseisundeid "laias laastus" kiirelt hinnata, peensused vajavad muidugi...
Eelnevad haiguslood, saatekiri jt. meditsiinilised doc.-d on suureks abiks.
Iga konkreetse juhu korral on diagnoosimine erineva kerguse/raskusega.
Kas traumaatiline, kasvaja, verevarustuslik, ainevahetushaigustest tingitud jne. jne. asteenia - küsimus ei ole diagnoosimise kiiruses/aegluses vaid objektiivsete, oluliste haigustunnuste avaldumises, äratundmises (vajadusel lisauuringute abil).
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet