serotonini sündroom 09.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördusin teie poole juba korra selle küsimusega, kuid sain ei midagi ütleva vastuse. Tean, et tegemist on serotonini üleküllusega ning tean ka sümptomeid. Samuti mainin, et oma ravi arst antud sündroomi kohta midagi ei tea, seega temaga mul seda arutada ei ole võimalik.

Küsimus järgmine. Kas Tramadoli pikaajalise kasutamisega (200mg päevas) võib tekkida serotonini sündroomi oht? (http://opioids.com/tramadol/index.html antud uurimuse järgi on tramadolil SSRI omadused)

Küsimus kerkib üles sellest, et hooti tabavad rahutuse perioodid, koos käte värinatega. Samuti on jalgade liikumine imelik (jala labad liikuvad sissepoole ning lihased on liiga pehmed). Puudub aga higistamine.

Kas oht on olemas või on tegemist tavaliste Tramadoli kõrvalnähtudega (antud sümptomid ilmenevad harva ning väga järsku)?

Kasutan samuti aegajalt ginko-bilobat, klükoosamiini, glutafecti ning mangeesium-B-vitamiine. Kui SS oht puudub, võib ehk ärevus tekkida mõne selle kombinaatsi ravimist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annan ka nüüd "ei midagi ütleva vastuse".
Ikkagi probleemi selgitab Teile raviarst.
Tramadoolist sellist serotoniini üleküllust ei teki.
Mis põhjusel (mis häire) Te rohtu tarvitate?
Kui esineb psühhotroopsete ainete tarvitamine koos Tramadooliga, siis mitmeid kõrvalnähud on võimalikud.
Ravi(te) toimeid, koostoimeid, kõrvaltoimeid tuleb ikka vaadata konkreetse isiku tervise/haigusega seoses.
Ärevuse tekkevõimalusi palju, ka nende jalaihaste probleemil: olemasolevast häirest, ravimi kõrvaltoimetest, neist mõlemist.
Proovige rohtude kõrval ka muid tervendavaid võtteid.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet