küsimus indigolapsed 07.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, mul oleks selline küsimus, et kas te usute indigolaste pealetulekust?
ma käisin armen tõugu loengus ja ma ei tea, kas seda uskuda. igal juhul mul on tütar, kes on väga ülemeelik ja rahutu ja sõnakuulmatu ning ma ei tea mida teha. ma küsin teie kui spetsialisti käest, mis ma tegema peaksin.kas te tegelete ka lastepsühhiaatriaga? minu vanem tütar käib armeni juures(kas te üldse teate kes ta on)loengutes v õigemini leerikoolis, aga ta ei nimeta seda nii, sest mu tütre arust pole seal jumalaga midagi pistmist. igal juhul talle seal meeldib ja armen tundub talle lahe.
mida teie asjast arvate?
Kelli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Liigne ülemeelikus, rahutus ja sõnakuulmatus on:
a) teismelise eas sageli, b) kasvatamisraskused kodus-koolis (enamasti liigne diktaatorlus, lapse isiksuse vähene arvestamine), c) isiksuse individuaalsed omadused, ka kergelt häirega.
Kui on sellised probleemid, siis "leeritamisega" küll tegeleda ei maksaks. Usuküsimused olgu ikkagi täiskasvanud inimese vaba arengu ja valiku küsimus, mitte vaimne "jõupoliitika" ja ebateadlik mõjutamine teismelise eas.
Eesti lastepsühhiaatrid on v. head, nendest ma alustaksingi. Häid rohte on tänapäeval piisavalt.
Käitumuslikku "tulevärki" aitab ohjata sport, mõni huviala. Eelkõige kehaline aktiivsus.
Paritmate soovidega,
Jüri O.-M: Ennet