kas jälle depressioon? 27.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Umbes kaks kuud tagasi lõppes poole-aastane Cipralexi ravikuur kergemat tüüpi depressiooni ravimiseks. Kuuri lõppedes tundsin end paremini, enesekriitilisus oli vähenenud ning enesekindlus kasvanud. Aga paratamatult ei kestnud see kaua. Uus töö, materiaaalsed probleemid, ebapiisav toitumine, ning vähene seltskondlik aktiivsus on teinud oma töö. Jällegi olen samas punktis tagasi, kus vaatan hommikul peeglisse ning ei armasta seda , kes mul sealt otsa vaatab; olen hakanud kahtlema oma tööalastes võimetes, kuigi tulen kõigega hästi ja vahel isegi väga hästi toime; siiralt usun , et inimesed räägivad minust taga ning ma ei meeldi neile sellisena, nagu olen. Raske on uskuda, et mind kummitab jällegi depresioon. Olen vaid 22-aastane. Tunnen tihti end väga väsinult, syda pidevalt paha ja aegajalt ja nägemine hägune. Kahtlustasime arstiga madalat hemoglobiini taset, aga vereproov näitas väga head tulemust. Seega ei mõista, mis minuga toimub? Kas võib minu madal enesehinnang olla ka tingitud faktist, et olen kasvanud arkohoolikust isaga? Viimasel psühhiaatri visiidil küsisin ka psüholoogi teenust, aga doktor arvas, et see pole vajalik. Aga tunnen siiralt, et kaua ma sellise eluhoiaku ja endasse suhtumisega vastu ei pea. Kuidas peaksin käituma, mida ette võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käiksin uuesti tohtri juures.
Olemasoleva info põhjal soovitaksin:
1) Korrigeerida elu-olu, koormust, puhkust.
2) Rohuna prooviksin Haloperidooli tilku õhtul väikestes annustes.
3) Hommikul annaksin Fluanksooli tabletti (üks milligramm).
Täpse skeemi annab ikkagi ravitohter.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet