veel paanikast 14.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõigepealt meeldivat isadepäeva!
Olen hädas paanikahäiretega ja saanud ka AD-de ravi. Tarvitasin Seroxati kuskil 6 kuud ja lisaks vajadusel ka sedukseni ning teinekord ka xanaxit. Sain juba endaga hakkama ja siis lõpetasin AD võtmise.Nimetatud rahusteid võtsin vajadusel edasi.Kuid tundus, et hirmud ei ole ikka möödas ning perearsti soovitusel võtsin Ciralit paar kuud, kuid selle aja jooksul tundsin ikkagi ärevsut ja paranemist polnud näha.Praeguseks olen Seroxati tarvitamise mõtte juurde tagasi tulnud, sest Ciraliga võrreldes sain Seroxatist rohkem abi.Minu paanika väljendub selles, et ei julge minna rahvarohketesse kohtadesse. Kodust väljaminek valmistab ka suurt pingutust ja lükkan oma käike nii palju kui võimalik edasi. Isegi varem meeldinud tegevused nagu, poes käimine ja nädalavahetustel meeldivad väljasõidud. Olen nagu suur rumal laps, kes ei saa endast ning oma hirmudest võitu.Tunnen, et mu elu jääb nii käitudes poolikuks. Kardan juba ette, et kui kodust väljun võib paha hakata jms, surmahirm ning veel igasugused tobedat mõtted.Nüüd kaasneb mu paanikale veel tunne, vajadus koheselt WC saada,nagu seedehäire moodi probleem ja see on ka üks segav asi lisaks kõigele. Kas selline tunne võib ka tekkida paanikast, olla närvidega seotud. Nüüd palungi Teilt abi millist ravimit selliste näidustuste puhul tarvitada, et saaks olla normaalne inimene. Piinlik lugu nagu mu paanikagi, kuid palun siiski Teilt abi, kui saate aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seroxat on paljudele v.hästi toiminud. Teie jutust selgub, et see peaks ka see õige (praegu vähemalt) olema.
Võtke endale kahe kulmu vahele teadmine - rohust üksi on vähe, muid tervise edendamise võtteid ON VAJA ka kasutada. Kui kasutate, siis saate ka vaevadest priiks.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet