tervise mured. 12.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olin kaks aastat tagasi närvidega haiglas......peale nürisünnitust, ema surma ja mehega lahkuminekut... ja see kõi juhtus paari kuu jooksul. Hakkasin enda mure pudelisse uputama..nii valus oli hinges.....aga nänal järjest joonud üritasin suitsiidi, (lõhkusi oma käed täiesti ära). olin kaks kuud haiglas ja ma ei tahtnutki sealt ära tulla.... vahepeal haiglas olles olin oma mehega ära leppinud ja nii läksingi koju..... kõik hakkas uuesti olin üksi kurb ja vahelduva eduga sain mehelt peksa. Kaks kuud kodus olnud üritasin uuesti oma eluga lõpp arvet teha. Olin mitu päeva haiglas koomas... kuid enam psüholoogi poole ei pöördunud. Otsustasin, ma saan ise sellest üle või...
Arvasin, et saingi üle... Tutvusin väga toreda mehega. ...läksin ülikooli ja sain oma unistuste töö. Vahetasime mehega elukohta ja kõik oli korras. Ainuke millest puudust tuntsin oli aeg.
Umbes kaks kuud tagasi hakkas pearingi käima .Käed värisevad ja süda kloppib. Midagi teha ei jõua üldine nõrkuse tunne.....lihtsalt pole füüsilist jõudu.
Käivad iiveldus hood ja kohutavad peavalud.(rase ma ei ole.) Veel on mu keskendumis võime kadunud ja mälu on väga lühike... just lähi minevikkust...telefoonile vastates ei mäleta ma hetk hiljem isegi kõneleja(kliendi) nime. mitte midagi ei jää meelde. Läksin perearsti juurde, mõõdeti vere rõhku ja siis arst nägi mu arme... teatsin juba, mis edasi saab. ekg oli küll korras, vereproov ka(kuigi sõin ja jõin hommikul) Arst küsis kas mul on elus muresi ütlesin, et tõesti ole, ainuke asi oli kolimine aga selle üle ma pigem rõõmustasin , kui kurvastasin. Arst ütles, et kolimine ongi väga raske üleelamine(?!) , et mul on madal vererõhk ja pean palju kohvi jooma(millest mul tõesti paha hakkab ja käed hakkavad veel rohkem värisema) kirjutas antidepressandid ja saatekirja psühaatri juurde. Kas tõesti närvid võivad selliseid sümptomeid põhjustada isegi siis kui ma tunnen, et psühiliselt ei tohiks midagi halvasti mõjuvat mu elus olla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete juba õigel rajal ning kindlasti leiate ka hingerahu. Korralik öine puhkus aitab Teid sellel teel, kerge kehaline aktiivsus samuti.
Kohvi joomine (tasside arv) on ülimalt isikupärane ning liigne tassike paneb kindlasti käed ja "sisenärvid" värisema.
Millist AD Teile kirjutati? Kerge rohu-abi on paljudel juhtudel abiks.
Sisemist hingerahu annab (minule ja neile, kellele olen soovitanud) minu harjutus. Proovige ja saate kergendust, hingerahu.
Stephen Hawking - ilmakuulus füüsik, kosmoloog - on Saatuse tahtel ratastooli "sõber", suhtlemisraskustega. Tema ei mõtle ja ei katseta suitsiiditeemadel, tema mõtleb maailma tippteaduse tasemel mõtteid.
Mõelge Teiegi oma Geniaalsuse Mäejutlust - iga inimene on ju mingi valdkonna Tark, potentsiaalselt vähemalt.
Aga psühhiaatri jutul käige ikkagi ära.
Kõike head,
Jüri O.-M. Ennet