probleeme unega? 10.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Selline muret, et ma ei olegi veel aru saanud, et kas minu unetusega on probleeme või mõnedel inimestel nii ongi. Näiteks ei suuda ma uinud üldse kiiresti. Lähen voodi ja mul kulub vähamalt pool tundi (tihti aga rohkem), et uinuda. Samal ajal kui minu elukaaslane juba ammuilma noriseb, vahetan mina veel külge. Isegi siis kui ma olen meeletult väsinud ja tunnen kohe südamest, et tahakas magama jääda ei tule mul see uni kohe kuidagi, uinun alles öösel või varahommikul ja siis olen hommikul nii väsinud :(
Mõned räägivad, et asi on selles, et pole ennast päeva jooskul piisavalt väsitanud, aga see ei saa ju nii olla, et ükski õhtu pole ma "piisavalt" väsinud, et ruttu uinuda... Samas tean, et osad ongi sellised, et uinumine võtab aega...Kuid ehk on selle vastu mingit abi, tahaks ka vahel norm ajal magama jääda ja hommikul puhanuna ennast tunda...
Lisainfoks võin öelda (kui sellest abi on), et olen 20aastane neiu, käin tööl ja koolis korraga ja pingeid on suht palju elus.

Tänan!
Kristel

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Töö- ja õpikoormus Teil suur. Vajate seega ka korralikku puhkust.
Soe dušš õhtul (või soojad jalavannid), soe jook. Tuulutatud tuba, pea N-O (Põhja-Ida) suuna vahemikus.
Pingeid maandab minu harjutus (vt. "Elukiri", jn. 2004), teen ise seda pikki aastaid.
Käsimüügist võite võtta ka mingit raviteed.
Peretohter võiks kirjutada ka Valocordin-Diazepam tilku - saate kännu tagant valla.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet